lsd
12 بهمن 1401 - 18:53

افزایش قیمت مواد غذایی در انگلیس رکورد زد

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که مردم انگلیس مجبور هستند در سال‌ جاری برای خرید مایحتاج خود از فروشگاه‌ها، معادل 1000 دلار بیشتر هزینه کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، مؤسسه کانتار که در زمینه فعالیت‌های فروشگاهی کار می‌کند اعلام کرد که در چهار هفته ماه ژانویه تورم قیمت مواد غذایی در انگلیس رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. به گونه‌ای که قیمت تمام اقلام اساسی از شیر و کره گرفته تا پنیر و تخم‌مرغ و حتی غذای سگ در این کشور افزایش چشمگیری را به ثبت رسانده است.

گزارش کانتار می‌افزاید که افزایش قیمت مواد غذایی در انگلیس در بالاترین سطح خود از سال 2008 تاکنون قرار داشته و همین امر خانواده‌ها را مجبور می‌کند تا امسال معادل 1000 دلار، ‌بیشتر برای خرید مایحتاج خود هزینه کنند و باید با هدف پس‌انداز پول عادت‌های خرید خود را تغییر دهند.

فریزر مک‌کویت، مدیر بخش خرده‌فروشی مؤسسه کانتار، می‌گوید: اواخر سال گذشته ما شاهد کاهش نسبی تورم قیمت کالاها در فروشگاه‌ها بودیم، اما این مسئله خیلی  ادامه‌دار نبود.

وی گفت: نرخ تورم در ژانویه حتی از ماه دسامبر سال 2022 هم بیشتر بوده است. به طور کلی در سال 2022 و ماه‌های اخیر بحران افزایش هزینه‌های زندگی در انگلیس موج گرفته و در حال بدتر شدن است. اگرچه رشد نرخ تورم کلی در انگلیس  متوقف شده اما روند افزایش قیمت مواد غذایی در این کشور همچنان ادامه دارد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013534