lsd
09 آذر 1401 - 10:36

وزیر نفت با توسعه پالایشگاه شیراز موافقت کرد

جواد اوجی وزیر نفت در دیدار با محمد هادی ایمانیه استاندار فارس با درخواست توسعه پالایشگاه شیراز موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محمد‌هادی ایمانیه در ‌دیدار با وزیر نفت خواستار تامین منابع مالی پروژه‌های دارای تفاهم نامه شد.

استاندار فارس با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده ما بین معاون اول ریاست ‌جمهور، سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت، مبنی بر تامین منابع مالی پروژه‌ها از طریق تهاتر نفت، گفت: مقرر شده است نفت خام در اختیار مجموعه قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) قرار گیرد و مجموعه قرارگاه نیز پروژه‌های مد نظر را اجرا و تکمیل کند.

وی زه‌کشی، انتقال آب، ساخت بیمارستان، آزادراه و بزرگراه، حمل و نقل و خطوط ریلی را از پروژه‌هایی عنوان کرد که از این حوزه تامین مالی خواهند شد.

ایمانیه با تاکید بر تسریع در احداث خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی از جنوب کشور به شیراز خواستار توسعه پالایشگاه شیراز شد که مورد موافقت وزیر نفت قرار گرفت.

لازم به ذکر است در این نشست رئیس کمیسیون عمران، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و معاون عمرانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه را همراهی کردند.

اتصال ساکنان‌ فارس به شبکه فیبر نوری

‌ایمانیه همچنین در دیدار‌های جداگانه‌ای با معاون اجرایی رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیر حل مسائل استان شد.

استاندار فارس در دیدار با ‌منصوری، مصوبات دور اول سفر رئیس ‌جمهور‌ را پیگیری کرد و درخواست‌های مرتبط با سفر دوم آیت الله رئیسی را با ایشان در میان گذاشت.

ایمانیه در دیدار با ‌عیسی زارع پور ضمن توافق در خصوص احداث مرکز بزرگ داده در شهر صدرا، بر لزوم پوشش تلفن همراه و اینترنت راه‌های عبور عشایر و ایل رو‌ها تاکید کرد که با نظر مثبت وزیر ‌ارتباطات دستورات لازم جهت انجام آن صادر شد.

در این دیدار همچنین تسریع در اتصال شهروندان ساکن شهر‌های استان به فیبر نوری، جهت افزایش چند 10برابری سرعت اینترنت موارد توافق استاندار فارس و وزیر کشور قرار گرفت.

انتهای پیام/424/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889675