lsd
27 اسفند 1401 - 17:04

بندرعباس آماده میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی شد

شهردار بندرعباس از آمادگی کامل این شهر برای پذیرایی و اسکان مسافران و گردشگران نوروزی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه هرمزگان، ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اساسی شهرداری که تدارک آن از تابستان سال جاری آغاز شد، بحث زیباسازی شهر و آماده‌سازی آن برای پذیرایی از میهمانان نوروزی بود.

وی افزود: به همین منظور برنامه‌‌ریزی بسیار خوبی انجام شد و طرح‌های زیادی در حوزه زیباسازی و بهسازی ساحل شهر و آماده‌سازی بوستان‌ها برای اسکان مسافران و بهره‌مندی شهروندان اجرایی شد. 

شهردار بندرعباس گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته 13 بوستان در شهر بندرعباس شامل، بوستان‌های غدیر، ولایت، دولت، شورا، جهاد، پارک جنگلی، کپشکن، دباغیان، گلها، کمپ اسکان شمارا یک و دو واقع در ساحل شرقی بندرعباس و پشت شهر برای اسکان مسافران و گردشگران نوروزی آماده شده است. 

وی تصریح کرد: این بوستان‌ها در مجموع ظرفیت 25 هزار چادر و جمعیتی بالغ بر 150 هزار نفر در روز را دارند، تمام امکانات نیز از جمله حمام و سرویس بهداشتی و بحث تنظیف و فضاسازی لازم برای بهره‌مندی مناسب تر مسافران در نظر گرفته شده است. 

شهردار بندرعباس گفت: البته برای ورود به این بوستان‌ها از هر خودرو برای ورودی مبلغی در حدود 45 هزار تومان به ازای هر شب اقامت اخذ می‌شود که این مبالغ برای بهبود کیفیت خدمات رسانی به مسافران و زیبا سازی محیط استفاده می‌شود.

نوبانی گفت: نظافت پارک‌های ساحلی و خدمات رسانی مناسب به مسافران در اولویت شهرداری در ایام پیش رو خواهد بود اما از تمام مسافران و گردشگران نوروزی که میهمان ما در شهر بندرعباس هستند تقاضا داریم نهایت همکاری را با پاکبانان داشته باشند و نظافت چادر و محل اقامت خود را رعایت کنند. 

وی ادامه داد: برای خدمات رسانی بهتر و در دسترس بودن برخی اقلام و موارد مورد نیاز، 41 غرفه ماهی و سفره هفت سین در سطح شهر ایجاد شد همچنین 16 غرفه کار عرضه مرغ، گوشت و میوه به قیمت مصوب را در سطح شهر انجام خواهند داد. 

وی با تاکید بر ایجاد ستاد استقبال از میهمانان نوروزی در ورودی شهر بندرعباس و میدان دفاع مقدس گفت: در پارک غدیر و زیر پرچم نیز یک نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی با نام شو بهاری در نظر گرفته شده که مردم می‌توانند با حضور در این نمایشگاه با آداب و سنن هرمزگان نیز آشنا شوند. 

شهردار بندرعباس از تدارک ویژه برنامه‌هایی برای ماه مبارک رمضان نیز خبرداد و گفت: در ماه رمضان نیز برای بهره مندی مسافران و گردشگران نوروزی برنامه‌های خوب فرهنگی و مذهبی از جمله محفل انس با قرآن و آمادگی کامل مساجد برای بهره مندی مسافران در نظر گرفته شده است. 

انتهای پیام/864/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099237