lsd
09 آذر 1401 - 13:36

تعاونی‌های دانشجویی کارآفرین و دانش‌بنیان در دانشگاه لرستان تشکیل می‌شود

رئیس دانشگاه لرستان گفت: تعاونی‌های دانشجویی کارآفرین، دانش‌بنیان و عمل‌محور دانشگاه لرستان، تشکیل و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی نظری ظهر امروز در نشست مشترک با مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان و دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه لرستان، اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه جدید همکاری دوجانبه بین معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تعاونی‌های دانشجویی کارآفرین، دانش‌بنیان و عمل‌محور دانشگاه لرستان، تشکیل و راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: شکل‌گیری این گونه تعاونی‌ها از جمله اقدامات در راستای تلاش هر چه بیشتر برای تحقق شعار سال است که توسط مقام معظم رهبری، به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، نام‌گذاری شده است.

رئیس دانشگاه لرستان، عنوان کرد: باید هر چه بهتر و اثرگذارتر از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های انجمن‌های علمی دانشجویی در مسیر اقتصاد کارآفرین و دانش‌بنیان استانی، استفاده شود.

وی بیان کرد: تشکیل و راه‌اندازی تعاونی‌های دانشجویی در راستای بهره‌مندی هرچه بهتر از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاه لرستان از جمله انجمن‌های علمی دانشجویی این دانشگاه است.

در ادامه این جلسه محمد حیاتی، نیز گفت: فعالیت‌های دانشجویان به‌ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی در مسیر کارآفرینی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، باید تقویت شوند. 

وی تصریح کرد: رویکرد کاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان، حمایت از انجمن‌های علمی دانشجویی، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی است و برای ارتقای کیفیت فعالیت آن‌ها، نشست‌های متعددی برگزار شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان عنوان کرد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه لرستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تأکید بر مشارکت انجمن‌های علمی دانشجویی در راه‌اندازی تعاونی‌های دانشجویی کارآفرین، یک اقدام سازنده برای تقویت فرهنگ تعاونی و افزایش نقش دانشجویان در کارآفرینی است.

انتهای پیام/645/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890139