lsd
09 آذر 1401 - 20:08

حمایت کمیته امداد از ۲۴۱۶ بیمار صعب العلاج و خاص خراسان جنوبی

مدیر‌کل کمیته امداد ‌خراسان جنوبی گفت: ۲۴۱۶ بیمار صعب‌العلاج  و خاص در استان ، تحت حمایت‌های امداد هستند که  پرستاری  آن‌ها توسط خانواده بیمار انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، محمد عرب عصر امروز در دیدار با پرستاران دو بیمار صعب العلاج تحت حمایت این نهاد با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت:پرستاری و مراقبت از بیماران، از کار افتادگان و مجروحان ، یکی از اموری است که در سبک زندگی انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) به شدت مورد توجه قرار گرفته است . 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تاکید کرد : با توجه به شرایط بیماران صعب العلاج و خاص پرستاری از آن ها بسیار سخت است با این وجود خانواده های این بزرگواران در پرستاری از آن ها پیشتاز هستند.

وی اظهارکرد: 2416 مددجوی بیمار صعب العلاج و خاص از خدمات کمیته امداد در استان بهره مند می شوند که از این تعداد 109 بیمار خاص و 2307 بیمار صعب العلاج  است . 

عرب از اختصاص 4 میلیارد تومان کمک بلا عوض  از ابتدای امسال به بیماران تحت حمایت این نهاد خبر داد و تصریح کرد: تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای هزینه های بیماری به آن ها پرداخت می گردد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به هزینه های بالای درمانی بیماران برحمایت بیشتر خیران از آن ها تاکید کرد و افزود : سال گذشته 19 میلیارد تومان در قالب کمک بلا عوض و تسهیلات به بیماران تحت حمایت از طرف کمیته امداد استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد:  تمامی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان دارای بیمه درمانی هستند، و این بیماران علاوه بر این، جهت دریافت خدمات درمانی از رعایت نظام ارجاع معاف هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان جنوبی با اعلام اینکه هزینه فرانشیز بیماران صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد تا 100 درصد پرداخت می‌شود، اظهار کرد: همچنین تا 80 درصد هزینه فرانشیز بیماران خاص هم پرداخت می شود. 

 عرب ادامه داد: همچنین با مساعدت های کمیته امداد هزینه‌های خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی، بستری و ....  پرداخت  و تجهیزات درمانی مانند ویلچر، تخت و تشک طبی  و ...  متناسب با نیاز مددجویان بیمار تهیه و در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی اظهارکرد:  248 ویلچر، 61 دستگاه اکسیژن ساز، 129 کپسول، 153 پوشک مواج و... در سطح استان برای استفاده مددجویان بیمار  در اختیار قرار دارد.

 در پایان این دیدار از پرستاران این دو مددجوی تحت حمایت امداد توسط مدیر کل امداد استان با اهدای گل و هدیه  قدردانی شد.

انتهای پیام/250

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890683